Aktualności » 3 punkty przybliżyły do celu

3 punkty przybliżyły do celu

AZS UG po raz drugi na przestrzeni kilkunastu dni pokonała MOKS Słoneczny Stok Białystok. Wygrana z ligowym beniaminkiem 4:2 znacznie przybliża gdańszczan do celu, czyli występów w Ekstraklasie w przyszłym sezonie!

Mecz przebiegiem przypominał nieco spotkanie sprzed dwóch tygodni. Wówczas też inicjatywę posiadali goście, a Akademicy się bronili i wyprowadzali kontry. Przed pierwsze dziesięć minut gole nie padły, a świetnie między słupkami spisywał się Jacek Burglin. To on interweniował po wykonywanym z bardzo bliskiej odległości rzucie wolnym. Lepiej ten element gry opracowali gdańszczanie, którzy w 11 minucie, po strzale Tomasza Poźniaka wyszli na prowadzenie. Cieszyli się z niego przez niespełna 150 sekund, gdy z dystansu precyzyjnie przycelował Vitaliy Lysniczenko. Tym razem bramkarz miejscowych nawet się nie ruszył. Tuż przed samą przerwą w hali AWFiS włączył się…alarm przeciwpożarowy. Po wyłączeniu syreny futsalisci obu ekip wrócili na parkiet, ale wynik pierwszej połowy nie uległ zmianie. Drużyny schodziły do szatni przy remisie 1:1.

Po zmianie stron gra toczyła się według podobnego scenariusza co pierwsza odsłona. I znowu kapitalnie, w 28 minucie meczu, uderzył Lysniczenko, a futbolówka ponownie wpadła w samo okienko bramki Jacka Burglina. Nieco po połowie godziny gry doszło jednak do wyrównania. AZS wyprowadził kontrę, Domżalski zagrał w tempo do Mateusza Osińskiego, który zmienił rezultat na 2:2.

W 37 minucie gry Akademicy wyszli na ponowne prowadzenie. Błąd przy rozegraniu piłki, w którym udział brał także golkiper, popełnili goście, a do pustej bramki z własnej połowy boiska posłał ją Piotr Wardowski. Podobnie jak grający trener UG Wojciech Pawicki minutę przed końcem spotkania, przy czym on strzelał aż z własnego pola karnego. Gdańszczanie po raz kolejny pokonali zespół z Białegostoku na własnym parkiecie i uczynili wielki krok w kierunku zapewnienia sobie miejsca w krajowe elicie na rozgrywki 2018/2019. To był ostatni w tym sezonie mecz gdańszczan na własnym parkiecie.

24. kolejka Futsal Ekstraklasy: AZS UG Gdańsk – MOKS Słoneczny Stok Białystok 4:2 (1:1)

Bramki:
1:0 Tomasz Poźniak 10:25

1:1 Vitaliy Lysnichenko 12:45

1:2 Vitaliy Lysnichenko 27:55

2:2 Mateusz Osiński 31:14

3:2 Piotr Wardowski 36:37

4:2 Wojciech Pawicki 38:58

Składy:

AZS UG Gdańsk: Mateusz Osiński (5), Mikołaj Kreft (7), Michał Olszewski (9), Mateusz Wesserling (10), Wojciech Pawicki (11), Tomasz Poźniak (12), Michał Horbacz (13), Piotr Wardowski (17), Jakub Domżalski (20), Jacek Burglin (21), Michał Wiśniewski (27), Kacper Sasiak (31)
MOKS Słoneczny Stok Białystok: Mateusz Lisowski (3), Adrian Citko (5), Krzysztof Kożuszkiewicz (7), Vitalij Lisnychenko (10), Jakub Szatyłowicz (12), Daniel Gajdziński (16), Michał Maciąg (17), Marcin Firańczyk (19), Patryk Hryckiewicz (21), Paweł Aleksandrowicz (25), Damian Grabowski (26), Norbert Jędruczek (28)

 

najbliższy mecz


Pogoń'04 Szczecin- AZS UG
Szczecin
13.05.2018

ostatnie spotkanie


AZS UG - MOKS Białystok
4 : 2

Sponsor główny:Sponsor główny:

Partnerzy:

Patroni medialni:

Partner techniczny

design by Światło.Cień 2012