Aktualności » Akademicy gromią w meczu telewizyjnym

Akademicy gromią w meczu telewizyjnym

Świetnym widowiskiem okazał się pokazywany na żywo przez TVP Sport mecz beniaminków Futsal Ekstraklasy. Akademikom udało się zrewanżować za porażkę z rundy jesiennej i zdeklasować MKF Solne Miasto Wieliczka 7 do 1 !!!

W meczu beniaminków faworytem byli gospodarze. Przemawiał za nimi nie tylko atut własnego parkietu, na którym poczynają sobie w tym sezonie bardzo dobrze, ale także doświadczenie oraz miejsce w tabeli Futsal Ekstraklasy.

Akademicy od samego początku przejęli inicjatywę. Wynik już w czwartej minucie gry otworzył Tomasz Kriezel, który wykorzystał przestrzeń pozostawioną przez gości w środku pola i z dystansu, od słupka, przymierzył nie do obrony.

Chwilę później przyjezdni najpierw obili słupek bramki Jacka Burglina, a w 7 minucie strzałem z dystansu do wyrównania doprowadził Piotr Myszor.

Goście dawali długo rozgrywać gdańszczanom piłkę, a sami grali szybkim kontratakiem i oddawali wiele groźnych strzałów. To jednak miejscowi zdołali jednak wyjść na ponowne prowadzenie w 14 minucie meczu. Gola na 2:1 zdobył Maciej Osłowski po podobnej akcji co Kriezel, przy czym piłka odbiła się tym razem od drugiego słupka.

Ten wynik utrzymał się aż do przerwy, mimo że 26 sekund przed końcem pierwszej połowy MKF dostał rzut karny przedłużony za 6 przewinienie gdańszczan.

2 minuty po zmianie stron , z rzutu wolnego w słupek trafił Osiński. 30 sekund później z dystansu nie pomylił się już Maciej Osłowski, strzelając swojego drugiego gola w tym meczu i podwyższając rezultat na 3:1 dla Akademików.

Czwarte trafienie dla AZS to zasługa Michała Horbacza, który najpierw odebrał piłkę rywalowi. a następnie wykończył dwójkową akcję . Na niespełna kwadrans przed końcem meczu miejscowi prowadzili już równicą 3 bramek.

Ten gol wyraźnie podłamał drużynę Solnego Miasta i MKF popełniał coraz więcej błędów przy wyprowadzaniu piłki. Początkowo nie wykorzystywali tego jednak Akademicy.

Gdy minęło pół godziny gry, trener przyjezdnych postawił wszystko na jedną kartę wycofując bramkarza. Nie przyniosło to jednak skutku w postaci bramki, natomiast kolejne trafienie dla AZS po indywidualnej akcji i mocnym strzale z dystansu zdobył Patryk Laskowski .To była 35 minucie gry. Kilkadziesiąt sekund później było już 6:1. Po strzale Wojciecha Pawickiego i rykoszecie piłka wpadła do siatki.

Okazałe zwycięstwo 7:1 dla AZS przypieczętował Patryk Laskowski po składnej akcji dwójkowej z Mateuszem Cymanem.

To najwyższa wygrana AZS UG w bieżącym sezonie Futsal Ekstraklasy i potwierdzenie ambicji Akademików, którzy zapowiadają walkę o udział w rozgrywkach grupy mistrzowskiej w decydującej fazie sezonu. Po takim spotkaniu chciało by się rzec - prosimy o więcej meczów telewizyjnych !!!

 13. kolejka Futsal Ekstraklasy: AZS UG Gdańsk - MKF Solne Miasto Wieliczka 7:1 (2:1)

Bramki:

1:0 Tomasz Kriezel (3:08)

1:1 Piotr Myszor (6:20)

2:1 Maciej Osłowski (13:31)

3:1 Maciej Osłowski (22:27)

4:1 Michał Horbacz (26:01)

5:1 Patryk Laskowski (34:47)

6:1 Arkadiusz Lekki (sam. 35:28)

7:1 Patryk Laskowski (38:59)

Składy:

AZS UG Gdańsk: Mateusz Osiński (5), Mateusz Cyman (6), Tomasz Musik (7), Wojciech Pawicki (11), Michał Horbacz (13), Patryk Laskowski (14), Jacek Burglin (21), Mateusz Rafalski (22), Tomasz Kriezel (23), Patryk Kubiszewski (52), Dominik Depta (86), Maciej Osłowski (88), Maciej Urtnowski (91), Mikołaj Kreft (94)

MKF Solne Miasto Wieliczka: Daniel Bukowiec (3), Paweł Doroszko (4), Michał Gąsior (5), Piotr Myszor (6), Arkadiusz Lekki (8), Konrad Cebula (10), Krystian Grochalski (11), Krystian Jaszczyński (12), Grzegorz Ławrowski (13), Kamil Jeleń (14), Wojciech Przybył (15), Michał Skórski (16), Krystian Brzenk (21)

 

najbliższy mecz


Pogoń'04 Szczecin- AZS UG
Szczecin
13.05.2018

ostatnie spotkanie


AZS UG - MOKS Białystok
4 : 2

Sponsor główny:Sponsor główny:

Partnerzy:

Patroni medialni:

Partner techniczny

design by Światło.Cień 2012