Aktualności » Akademicy postawili się mistrzowi Polski

Akademicy postawili się mistrzowi Polski

Do przerwy - wynik spotkania Akademików z mistrzem Polski był sensacyjny. AZS UG remisował z Rekordem Bielsko-Biała 3:3, rozgrywając świetne zawody. W drugiej połowie goście pokazali jednak klasę i ostatecznie pokonali miejscowych 7:3. Gdańszczanie z parkietu schodzili jednak z podniesionymi głowami, bo postawili się rywalom.

Gdy w 9 minucie Michal Seidler podwyższył prowadzenie gości na 3:0 wydawało się, że to będzie kolejny w tym sezonie spacerek Rekordzistów. W końcu takich spotkań w tym sezonie rozegrali już kilkanaście… Chwilę później nastała jednak minuta, która kompletnie zszokowała bielszczan. W ciągu zaledwie 66 sekund dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Tomasz Poźniak, a następnie trzeciego gola dorzucił Mikołaj Kreft. W szeregach mistrzów Polski widać było niedowierzanie i skrajne zaskoczenie, a trener Andrzej Szłapa poprosił o czas. Goście jednak przez następne 10 minut nie potrafili się otrząsnąć z szoku. Akademicy poszli za ciosem, a piłka po strzale Mateusza Osińskiego trafiła w słupek. Od momentu wyrównania aż do przerwy to była najlepsza sytuacja podbramkowa stworzona przez oba zespoły. Więcej goli w pierwszej połowie jednak nie padło i do szatni obie drużyny schodziły przy sensacyjnym remisie.

W drugiej połowie bielszczanie pokazali jednak, że są bezdyskusyjnie najlepszą drużyną w Polsce. W 22 minucie gola przewrotką (!) zdobył Rafał Franc, następnie z rzutu wolnego podwyższył Łukasz Biel, oraz ponownie Franc. Po połowie godziny gry Rekord prowadził już różnicą czterech trafień. Od tego momentu AZS grał z wycofanym bramkarzem i mimo bardzo wielu sytuacji dla jednej i drugiej drużyny oraz strzałów za połowy do pustej bramki gdańszczan, wynik nie uległ już zmianie.

W tym spotkaniu nikt nie oczekiwał cudów i one rzeczywiście się nie wydarzyły, ale trzeba przyznać, że Akademicy postawili się aktualnemu i prawdopodobnie przyszłemu mistrzowi kraju jak mało kto w tym sezonie. Taka gra przeciwko innym ligowym rywalom powinna zagwarantować zdobycze punktowe w przyszłych meczach!

18. kolejka Futsal Ekstraklasy: AZS UG Gdańsk – Rekord Bielsko-Biała  3:7 (3:3)