historia

Sekcja piłki nożnej na Uniwersytecie Gdańskim powstała w 1971 wraz z powstaniem klubu w i ma bogatą historię. Zespół od lat występuję w rozgrywkach akademickich na arenie ogólnopolskiej zarówno w hali jak i na boisku trawiastym oraz dodatkowo w piłce nożnej plażowej.

Sekcja w obecnym kształcie powstała w 2000 roku. Sukces, jakim był złoty medal w Mistrzostwach Polski Uniwersytetów w Futsalu (Lublin 2002) pod wodzą trenera Mariusza Kindy zapoczątkował rozwój właśnie w kierunku halowej odmiany piłki nożnej. W 2010 roku AZS UG odniósł największy sukces w historii zajmując trzecie miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski spośród prawie 200 uczelni startujących, będąc również najlepszym Uniwersytetem.

Ten ostatni tytuł obronił również w 2011 roku. Potencjał i zaangażowanie członków sekcji oraz zgoda władz Uniwersytetu Gdańskiego sprawiły, iż klub uczelniany AZS postanowił w sezonie 2008/09 zgłosić zespół do rozgrywek II ligi. Debiut w rozgrywkach państwowych okazał się nadzwyczaj udany, a zespół do ostatniej kolejki rywalizował z Auto Complex Przodkowo i Hemako Sztutowo o awans do I ligi, zajmując ostatecznie trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji.

W roku akademickim 2009/2010 drużyna AZS UG rozpoczęła kolejny sezon w II lidze walcząc o miejsce na zapleczu ekstraklasy. Dzięki finansowemu wsparciu Władz Uczelni udało się poważnie wzmocnić skład i rozwinąć struktury organizacyjne, a awans okazał się tylko formalnością.

Pierwszy sezon na szczeblu centralnym pokazał, że potrzeba dużo pracy i zaangażowania aby móc skutecznie walczyć o wyższe cele niż utrzymanie się w lidze. Zespół zajął 11 miejsce w lidze, ale niepowodzenia ligowe skutecznie powetował sobie w Pucharze Polski dochodząc do ćwierćfinału, gdzie uległ po dwumeczu z ekstraklasowym wówczas Kupczykiem Kraków. Kolejny sezon 2011/2012 to wspaniały marsz AZS Uniwersytet Gdański do Ekstraklasy. Dorobek AZS UG 53 punktów w 22 meczach dał gdańszczanom mistrzostwo I ligi dla i historyczny awans do I ligi.

Sponsor główny:Sponsor główny:

Partnerzy:

Patroni medialni:

Partner techniczny

design by Światło.Cień 2012
 NFL Jerseys Free Shipping