Aktualności » Dramat w ostatniej minucie – derby Północy dla Pogoni

Dramat w ostatniej minucie – derby Północy dla Pogoni

Wydarzeniami z ostatniej minuty meczu AZS UG z Pogonią można by obdzielić całą kolejkę Futsal Ekstraklasy. Niestety - nie były to niestety wydarzenia, które przyniosłyby Akademikom chociaż punkt, chociaż na 60 sekund przed końcem mieli ich na koncie cały komplet...

Początek spotkania bardzo przypominał premierowe fragmenty meczu z Solnym Miastem. Akademicy od pierwszych minut przycisnęli rywali, co poskutkowało dwoma trafieniami. Najpierw zza pola karnego trafił Jakub Domżalski, a chwilę później na indywidualną akcję zdecydował się Mateusz Osiński, który wpadł między rywali „jak dzik w żołędzie” i podwyższył prowadzenie miejscowych na 2:0.

Gra się nieco wyrównała, a już w 13 minucie gdańszczanie popełnili szóste przewinienie w pierwszej połowie, co poskutkowało rzutem karnym przedłużonym, wykorzystanym przez gości. Niestety, sytuacja ta powtórzyła się w 18 minucie i ponownie z rzutu karnego przedłużonego Kacpra Sasiaka pokonał Daniel Maćkiewicz. Reakcja gospodarzy była jednak natychmiastowa, bo kilkadziesiąt sekund później ponownie na listę strzelców wpisał się Osiński. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 3:2.

W drugiej połowie długo nie zmieniał się wynik, równie dobrze jak do wyrównania mogło dojść do bramki na 4:2 dla AZS UG. W 27 minucie doszło do drugiego z tych rozwiązań: piłkę w pole karne wstrzelił Wojciech Pawicki, a ta odbiła się jeszcze od Jakuba Domżalskiego i kompletnie zaskoczyła bramkarza Pogoni.

Mniej więcej od 34 minuty meczu w akcjach ofensywnych gości zaczął brać udział bramkarz Portowców, Daniel Szklarz. I właśnie po jednym ze strzałów golkipera Pogoni piłkę do siatki AZS  z najbliższej odległości wbił Daniel Maćkiewicz, kompletując tym samym hattricka. Radość przyjezdnych nie trwała jednak długo, bowiem kilkanaście sekund później fantastycznym uderzeniem z dystansu Mateusz Wesserling ponownie wyprowadził Akademików na dwubramkowe prowadzenie. Grający z przewagą jednego zawodnika w polu goście znów zmniejszyli dystans do UG w 38 minucie gry.

Ostatnia minuta gry to temat na osobny artykuł. Zaczęło się od uderzenia bramkarza gości, Daniela Szklarza, który doprowadził do wyrównania. Kilkadziesiąt sekund później szóste przewinienie w drugiej połowie popełnili Akademicy, ale tym razem Sasiak zdołał obronić rzut karny przedłużony. I gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, 9 sekund przed końcem spotkania sfaulowany w polu karnym został zawodnik gości. Maćkiewicz wykorzystał trzeci tego dnia rzut karny i po raz czwarty wpisał się na listę strzelców. Chwilę później mecz się zakończył. Radość Pogoni oznaczała rozpacz Akademików…

15. kolejka Futsal Ekstraklasy: AZS UG Gdańsk – Pogoń 04 Szczecin 5:6 (3:2) 

Bramki:

1:0 Jakub Domżalski 1:33

2:0 Mateusz Osiński 2:57

2:1 Daniel Maćkiewicz 13.03

2:2 Daniel Maćkiewicz 17:20

3:2 Mateusz Osiński 17:45

4:2 Jakub Domżalski 26:50

4:3 Daniel Maćkiewicz 35:09

5:3 Mateusz Wesserling 35:23

5:4 Artur Jurczak 37.21

5:5 Daniel Szklarz 39.13

5:6 Daniel Maćkiewicz 39.51

Składy drużyn:
AZS UG Gdańsk: Kacper Sasiak (0), Piotr Wardowski (0), Jakub Grzywacz (0), Maciej Urtnowski (0), Mateusz Osiński (5), Mikołaj Kreft (7), Michał Olszewski (9), Mateusz Wesserling (10), Wojciech Pawicki (11), Michał Horbacz (13), Jakub Domżalski (20), Michał Wiśniewski (27)
Pogoń '04 Szczecin: Daniel Szklarz (1), Pedro Miguel Fernandes Amorim (3), Oktawian Solecki (8), Mateusz Jakubiak (9), Daniel Czepielewski (10), Patryk Jurys (13), Mateusz Gepert (17), Artur Jurczak (20), Mateusz Wilkosz (21), Sebastian Chrzczon (22), Bartosz Kawczak (27), Daniel Maćkiewicz (46)

 

Sponsor główny:Sponsor główny:

Partnerzy:

Patroni medialni:

Partner techniczny

design by Światło.Cień 2012
 NFL Jerseys Free Shipping