Aktualności » Dramat w ostatniej minucie – derby Północy dla Pogoni

Dramat w ostatniej minucie – derby Północy dla Pogoni

Wydarzeniami z ostatniej minuty meczu AZS UG z Pogonią można by obdzielić całą kolejkę Futsal Ekstraklasy. Niestety - nie były to niestety wydarzenia, które przyniosłyby Akademikom chociaż punkt, chociaż na 60 sekund przed końcem mieli ich na koncie cały komplet...

Początek spotkania bardzo przypominał premierowe fragmenty meczu z Solnym Miastem. Akademicy od pierwszych minut przycisnęli rywali, co poskutkowało dwoma trafieniami. Najpierw zza pola karnego trafił Jakub Domżalski, a chwilę później na indywidualną akcję zdecydował się Mateusz Osiński, który wpadł między rywali „jak dzik w żołędzie” i podwyższył prowadzenie miejscowych na 2:0.

Gra się nieco wyrównała, a już w 13 minucie gdańszczanie popełnili szóste przewinienie w pierwszej połowie, co poskutkowało rzutem karnym przedłużonym, wykorzystanym przez gości. Niestety, sytuacja ta powtórzyła się w 18 minucie i ponownie z rzutu karnego przedłużonego Kacpra Sasiaka pokonał Daniel Maćkiewicz. Reakcja gospodarzy była jednak natychmiastowa, bo kilkadziesiąt sekund później ponownie na listę strzelców wpisał się Osiński. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 3:2.

W drugiej połowie długo nie zmieniał się wynik, równie dobrze jak do wyrównania mogło dojść do bramki na 4:2 dla AZS UG. W 27 minucie doszło do drugiego z tych rozwiązań: piłkę w pole karne wstrzelił Wojciech Pawicki, a ta odbiła się jeszcze od Jakuba Domżalskiego i kompletnie zaskoczyła bramkarza Pogoni.

Mniej więcej od 34 minuty meczu w akcjach ofensywnych gości zaczął brać udział bramkarz Portowców, Daniel Szklarz. I właśnie po jednym ze strzałów golkipera Pogoni piłkę do siatki AZS  z najbliższej odległości wbił Daniel Maćkiewicz, kompletując tym samym hattricka. Radość przyjezdnych nie trwała jednak długo, bowiem kilkanaście sekund później fantastycznym uderzeniem z dystansu Mateusz Wesserling ponownie wyprowadził Akademików na dwubramkowe prowadzenie. Grający z przewagą jednego zawodnika w polu goście znów zmniejszyli dystans do UG w 38 minucie gry.

Ostatnia minuta gry to temat na osobny artykuł. Zaczęło się od uderzenia bramkarza gości, Daniela Szklarza, który doprowadził do wyrównania. Kilkadziesiąt sekund później szóste przewinienie w drugiej połowie popełnili Akademicy, ale tym razem Sasiak zdołał obronić rzut karny przedłużony. I gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, 9 sekund przed końcem spotkania sfaulowany w polu karnym został zawodnik gości. Maćkiewicz wykorzystał trzeci tego dnia rzut karny i po raz czwarty wpisał się na listę strzelców. Chwilę później mecz się zakończył. Radość Pogoni oznaczała rozpacz Akademików…

15. kolejka Futsal Ekstraklasy: AZS UG Gdańsk – Pogoń 04 Szczecin 5:6 (3:2)