Aktualności » Dwóch rannych w Akademickich Derbach

Dwóch rannych w Akademickich Derbach

Dwóch rannych zamiast jednego zabitego - tak najkrócej można podsumować rozstrzygnięcie pierwszego spotkania rundy finałowej Futsal Ekstraklasy. W trzecich w tym sezonie Akademickich Derbach tych rozgrywek drużyny AZS UG i AZS UŚ podzieliły się punktami.

Początkowo mecz nie toczył się w zbyt szybkim tempie, ale w 5 minucie gdańszczanie dwukrotnie trafili gości. Najpierw strzał z dystansu Mateusza Wesserlinga znalazł drogę do siatki, a kilkanaście sekund później na 2:0  po akcji z Tomaszem Poźniakiem podwyższył Mikołaj Kreft. Po dwóch szybkich ciosach miejscowi cofnęli się na własna połowę, licząc na kontry. Chwilami napór katowiczan był naprawdę duży, a miejscowi może i trochę za bardzo dali się zepchnąć do defensywy, ale gol na 3:0 Mateusza Osińskiego padł po wzorowo przeprowadzonym kontrataku. Mecz układał się idealnie dla futsalistów AZS UG, ale minutę później przyjezdni odrobili jedną bramkę straty i po kwadransie gry było 3:1. Nie na długo jednak, bo kilkadziesiąt sekund później wielkie zamieszanie pod bramką UŚ wykorzystał Tomasz Poźniak, ponownie zwiększając przewagę gospodarzy do trzech goli. Przed przerwą trafił jeszcze Krzysztof Salisz, więc do szatni zespoły schodziły przy rezultacie 4:2.

Po zmianie stron już po minucie gry błąd katowiczan w rozegraniu wykorzystał Piotr Wardowski, trafiając na 5:2. Przez kolejne minuty wynik nie uległ zmianie, ale po połowie godziny gry goście zyskali kontakt, bo w przeciągu kilkudziesięciu sekund zdobyli dwa gole. Po kolejnych dwóch minutach doprowadzili do remisu i wszystko zaczynało się od nowa. Mimo wielu okazji z obu stron wynik tego spotkania nie uległ już zmianie, a drużyny podzieliły się punktami. Biorąc pod uwagę sytuację w tabeli, takie rozstrzygnięcie nie satysfakcjonuje do końca żadnej z ekip.

Kolejne spotkanie rundy finałowej Akademicy z Gdańska rozegrają na własnym parkiecie już w najbliższą niedziele, kiedy ich rywalami będzie MOKS Białystok.

23. kolejka Futsal Ekstraklasy: AZS UG Gdańsk – AZS UŚ Katowice 5:5 (4:2)