Aktualności » Futsalowe Derby Północy!

Futsalowe Derby Północy!

Gdy spotykają się zespoły walczące o podobne cele, ze zbliżoną ilością punktów na koncie,  emocje na parkiecie zawsze sięgają zenitu. Właśnie dlatego niedzielny mecz Akademików z Pogonią 04 Szczecin powinien być tak interesujący! Już pierwsze w tym sezonie starcie tych drużyn przyniosło niesłychaną dawkę emocji, a AZS UG przywiózł z futsalowych Derbów Północy komplet punktów. Teraz czas na rewanż. Jak gdańszczanie zaprezentują się w roli gospodarzy?

Co ciekawe, Pogoń właśnie po meczu z Akademikami się przebudziła i po serii czterech porażek, w kolejnych czterech spotkaniach wywalczyła aż 10 punktów. Następnie znów zespołu uleciało powietrze, o czym świadczy tylko jedno „oczko” w 5 kolejkach. To, co dzieje się w zespole Portowców  przybliżył nam nieco asystent trenera Pogoni 04, Mateusz Jakubiak.

Jak przebiegała w drużynie przerwa związana z występami reprezentacji i czy była Wam potrzebna?

- Przerwa była nam potrzebna, pracowaliśmy nad różnymi elementami gry, które mam nadzieję przyniosą zamierzony efekt.

Wasza forma w tym sezonie faluje - po słabym początku przyszłą passa bardzo dobrych wyników, po czym znowu przyszedł dołek - czym jest to spowodowane?

- Faluje i myślę, że jest to spowodowane po prostu spadkiem formy. Wynikało to również z błędów jakie popełnialiśmy. Graliśmy dobrze, jednak brakowało kropki nad i. Niekiedy zabrakło po prostu szczęścia.

Po meczu z AZS UG w pierwszej rundzie nie kryliście rozczarowania, bo gra była znacznie lepsza niż wynik, jakie wnioski wyciągnęliście po tamtym spotkaniu?

- Musimy skupić się na swojej grze i wykorzystaniu sytuacji podbramkowych. Musimy pomóc bramkarzowi, aby miał jak najmniej pracy.

W Gdańsku radziliście sobie różnie - jak zamierzacie zagrać, żeby wracać do Szczecina z punktami na koncie?

- Chcemy być przede wszystkim skuteczni i popełnić jak najmniej błędów.

Jakie są cele Pogoni na ten sezon? Czy Portowcy mają szansę powalczyć jeszcze o coś więcej, niż utrzymanie?

- Skupiamy się na każdym meczu i chcemy zdobywać kolejne punkty. Utrzymanie jest naszym celem minimum, ale nasz zespół stać na pewno na więcej.

 

15. kolejka Futsal Ekstraklasy: AZS UG Gdańsk – Pogoń 04 Szczecin (mecz rozgrywany awansem)

Niedziela, 11 lutego 2018, godzina 17, Hala Sportowo-widowiskowa AWFiS Gdańsk

Sponsor główny:Sponsor główny:

Partnerzy:

Patroni medialni:

Partner techniczny

design by Światło.Cień 2012
 NFL Jerseys Free Shipping