Aktualności » Gramy z kandydatem do medalu

Gramy z kandydatem do medalu

W 20. serii gier Akademicy pojadą do Torunia, zmierzyć się z trzecim aktualnie w tabeli zespołem FC. Akademicy pokonali już w tym sezonie tego rywala na własnym parkiecie, dlatego gospodarze z pewnością powalczą o rewanż. AZS UG już nie raz jednak udowadniał, że potrafi sprawić niespodziankę. 

Jak zwykle przed meczem zrobiliśmy mały rekonesans, jeśli chodzi o sytuację w zespole rywali. Na nasze pytania odpowiedział kapitan FC Toruń, Marcin Mikołajewicz.

3 miejsce w lidze po 19 kolejkach to dobra sytuacja wyjściowa, żeby zaatakować drugą pozycję w rozgrywkach grupy mistrzowskiej, czy raczej po podziale punktów ważniejsze będzie utrzymanie miejsca na podium?

Jesteśmy zadowoleni z miejsca, które obecnie zajmujemy, chociaż nie ukrywam, że czujemy spory niedosyt. Szczególnie mecze w pierwszej rundzie z Clearexem u siebie i z AZS UG na wyjeździe nas bolą i mogliśmy mieć tych punktów więcej. Zostały 3 kolejki i gramy o pełną pulę. Zdobywając 9 punktów realnie będziemy mogli walczyć o drugie miejsce.

Byliście w tym sezonie najbliżej pokonania Rekordu - czy tamto spotkanie, mimo porażki, dodało Wam wiary we własne możliwości?

Mecz z Rekordem miał dwa oblicza . Zagraliśmy zupełnie dwie różne polowy, ale patrząc na naszą drugą odsłonę w tym meczu wiemy, że stać nas na bardzo dużo w tym sezonie.

W najbliższą sobotę zmierzycie się z AZS UG, drużyną, której nieoczekiwanie ulegliście na wyjeździe 4:2. Pamiętacie tamto spotkanie? Pałacie rządzą rewanżu? 

Tak jak wspomniałem ta porażka nas bardzo zabolała i zrobimy wszystko, żeby w sobotę się zrewanżować. Interesują nas tylko 3 punkty.

W tamtym meczu dwie bramki dla Akademików zdobył Mateusz Cyman, zawodnik aktualnie grający w Waszej drużynie - czy piwot będzie dla trenera źródłem informacji na temat mocnych i słabych stron AZS ?

Znamy zespół z Gdańska i nie potrzebujemy informacji od Mateusza. Trener analizuje każdego przeciwnika na bieżąco i tak jest też teraz. A Mateusz ma nam pomóc, ale oczywiście na boisku.

Jak drużyna wykorzystała świąteczną przerwę w rozgrywkach, weekend przerwy się przydał, czy raczej wybił zespół z rytmu meczowego?

To był trudny okres dla naszego zespołu. 4 podstawowych zawodników nie trenowało z drużyną, bo było na zgrupowaniu reprezentacji. To zawsze problem dla trenera, ale 3 ostatnie dni przed meczem jesteśmy w optymalnym zestawieniu i nadrabiamy zaległości.

20. kolejka Futsal Ekstraklasy: FC Toruń - AZS UG Gdańsk
Sobota, 7 kwietnia 2018, godzina 19, Hala sportowa UMK w Toruniu

najbliższy mecz


Pogoń'04 Szczecin- AZS UG
Szczecin
13.05.2018

ostatnie spotkanie


AZS UG - MOKS Białystok
4 : 2

Sponsor główny:Sponsor główny:

Partnerzy:

Patroni medialni:

Partner techniczny

design by Światło.Cień 2012