Aktualności » Jeszcze trzeba będzie powalczyć …

Jeszcze trzeba będzie powalczyć …

Mogło być przypieczętowanie występów w Futsal Ekstraklasie w sezonie 2018/2019, tym czasem jeszcze trochę trzeba będzie się pomęczyć, bo Akademicy ulegli w Szczecinie Pogoni 2 do 4. Wiadomo, że w następnej kolejce AZS zainkasuje darmowe punkty za walkower ze Słomnikami, ale niezależnie od wyników innych drużyn w pozostałych meczach sezonu – zwycięstwo w Wieliczce powinno dać gdańszczanom osiągnięcie celu na bieżące rozgrywki. I na tym należy się skoncentrować.

Akademicy otworzyli wynik w 4. minucie meczu. Błąd popełnił bramkarz Portowców, który zbyt długo zwlekał z wprowadzeniem piłki do gry, a po rozegraniu rzutu wolnego pośredniego w samo okienko przymierzył Mikołaj Kreft . Gospodarze wyrównali w połowie trwania pierwszej odsłony. Jacek Burglin najpierw obronił dwa strzały futsalistów Pogoni, ale przy trzecim był już bezradny. AZS zareagował jednak najlepiej, jak tylko mógł, bo kilkadziesiąt sekund później wyszedł na kolejne prowadzenie. Po podaniu z autu z dystansu uderzył Mateusz Wesserling, a piłkę do siatki dobił Tomasz Poźniak. Gdańszczanie mogą żałować, że przewagi nie udało im się zachować do przerwy, ale miejscowi wykorzystali błąd w rozegraniu piłki i w jednej z ostatnich akcji pierwszej połowy doprowadzili do remisu.

Ten gol oraz pierwsze trzy minuty po zmianie stron miały wpływ na końcowy rezultat. Po wznowieniu gry najpierw Mateusz Jakubiak zaskoczył strzałem zza linii pola karnego Kacpra Sasiaka, który w drugiej połowie pojawił się między słupkami bramki Akademików, a minutę później Artur Jurczak wykończył szybką kontrę Pogoni. Mimo, że do końca meczu pozostał ponad kwadrans, a to w futsalu jest naprawdę kawał czasu, rezultat nie uległ już zmianie. A to oznacza, że w zależności od układu innych wyników w ostatniej kolejce sezonu, przeciwko Solnemu Miastu trzeba będzie prawdopodobnie wygrać, albo co najmniej zremisować, żeby uniknąć baraży.

Układ tabeli

7. Pogoń Szczecin 19 pkt.
8. MOKS Białystok 17 pkt.
9. AZS UŚ Katowice 15 pkt.
------------------------------------
10. AZS UG Gdańsk 14 pkt
------------------------------------
11. MKF Solne Miasto 9 pkt.

Pozostałe mecze do rozegrania:

26. kolejka:
Solne Miasto – MOKS Białystok
AZS UG – Słowniki ( walkower, 5:0)
AZS UŚ – Pogoń

27. kolejka
MOKS Białystok – Pogoń Szczecin
Solne Miasto – AZS UG
Słomniki – AZS UŚ (walkower, 0:5)

25. kolejka Futsal Ekstraklasy: Pogoń 05 Szczecin – AZS UG Gdańsk 4:2 (2:2)

Bramki:
0:1 Mikołaj Kreft 4:00
1:1 Daniel Maćkiewicz 9:55
1:2 Tomasz Poźniak 10:30
2:2 Mateusz Jakubiak 19:14
3:2 Mateusz Jakubiak 21:18
4:2 Artur Jurczak 22:14

Składy:

Pogoń '04 Szczecin: Daniel Szklarz (1), Pedro Miguel Fernandes Amorim (3), Kamil Hajdukiewicz (6), Roman Kondiukh (8), Mateusz Jakubiak (9), Daniel Czepielewski (10), Patryk Jurys (13), Mateusz Gepert (17), Artur Jurczak (20), Mateusz Wilkosz (21), Sebastian Chrzczon (22), Bartosz Kawczak (27), Daniel Maćkiewicz (46), Łukasz Koszmider (90)
AZS UG Gdańsk: Mateusz Osiński (5), Mikołaj Kreft (7), Michał Olszewski (9), Mateusz Wesserling (10), Wojciech Pawicki (11), Tomasz Poźniak (12), Michał Horbacz (13), Piotr Wardowski (17), Jakub Domżalski (20), Jacek Burglin (21), Michał Wiśniewski (27), Kacper Sasiak (31)

najbliższy mecz


Pogoń'04 Szczecin- AZS UG
Szczecin
13.05.2018

ostatnie spotkanie


AZS UG - MOKS Białystok
4 : 2

Sponsor główny:Sponsor główny:

Partnerzy:

Patroni medialni:

Partner techniczny

design by Światło.Cień 2012