Aktualności » Koniec sezonu regularnego

Koniec sezonu regularnego

Porażką w Zduńskiej Woli futsaliści AZS UG zakończyli sezon zasadniczy rozgrywek Futsal Ekstraklasy. Wiceliderowi tabeli Akademicy ulegli 1:7.

Gospodarze już w trzeciej minucie spotkania otworzyli wynik, a pierwszą połowe wygrali 3:0. Po 6 minutach drugiej odsłony było już 7:0, a honorowe trafienie dla gdańszczan zaliczył Piotr Wardowski. W końcówce gospodarze spuścili nieco z tonu i wostatnich 10 minutach wynik nie uległ już zmianie.

Po tej kolejce tabela Ekstraklasy została podzielona na pół. O mistrzostwo kraju powalczy Rekord z Gattą właśnie oraz FC Toruń, Clearexem, Piastem i Red Dragons.

Akademików z kolei czeka walka o utrzymanie w krajowej elicie. Grono najlepszych drużyn na pewno opuści drużyna ze Słomników. Bezpośredni spadek grozi jeszcze jednej ekipie, a kolejna zagra w barażach. AZS UG w finałowej części sezonu zmierzy się z zespołami MOKS Białystok, Pogonią 04 Szczecin, AZS UŚ oraz Solnym Miastem Wieliczka.

22. kolejka Futsal Ekstraklasy: Gatta Active Zduńska Wola - AZS UG Gdańsk 7:1 (3:0)