Aktualności » O przełamanie w Pniewach

O przełamanie w Pniewach

Za Akademikami trudny okres. Futsaliści z Gdańska momentami grają tak, że ręce same składają się do oklasków, żeby chwilę później w dziwny sposób roztrwonić wypracowaną wcześniej przewagę. Z drugiej strony, w tym sezonie AZS lepiej radzi sobie na wyjazdach, dlatego do Pniew zawodnicy UG udają się pełni nadziei.

A rachunki z Red Dragons także są do wyrównania, ponieważ w jednym z niewielu w tym sezonie spotkań rozgrywanych w Gdyni Czerwone Smoki, dzięki dobrej grze w końcówce, zainkasowały komplet punktów. Czas na rewanż. Sytuację panującą obecnie w obozie drużyny z Pniew przybliżył nam manager klubu, Rafał Gnybek.

W ostatniej kolejce pauzowaliście, ponieważ wypadał mecz ze Słomnikami - czy ta przerwa się przydała, czy wolelibyście grać od razu kolejny mecz? 

- Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, z jednej strony każda przerwa zawsze trochę wybija z rytmu ligowego. Z drugiej natomiast mogliśmy nieco zaleczyć rany, bo kilku zawodników zmagało się z drobnymi urazami. Do soboty jednak wszyscy powinni być zdrowi.

W tym sezonie graliście już z UG, a mecz w Gdańsku miał dramatyczny przebieg - jak go wspominacie ?

- Mecze z UG zawsze należały do zaciętych, mimo to udaje nam się wyjść z opresji obronną ręką. W Gdańsku, a właściwie w Gdyni gdzie rozgrywane było spotkanie pokazaliśmy sportowy charakter. Mimo przeciwności losu, kontuzji i złej passy zainkasowaliśmy komplet punktów.

W tym sezonie jeszcze nie zremisowaliście - skąd u Was taka bezkompromisowość? Wychodzicie z założenia, że lepiej raz wygrać i raz przegrać, zamiast dwa razy podzielić się punktami?

- Tego nikt w klubie nie kalkuluje, na pewno za każdym razem wychodzimy na parkiet po zwycięstwo. Przegraliśmy kilka spotkań jedną bramką, może wówczas była szansa na remis ?

Lepiej radzicie sobie na wyjazdach niż przed własną publicznością - z czego to wynika?

- Mieliśmy katastrofalną pierwszą rundę, jedną z najgorszych w naszym wykonaniu. Spowodowane to było pewnymi zmianami i roszadami w składzie. W przerwie zimowej przebudowaliśmy nasz zespół i liczymy, że zaczniemy wygrywać mecze także w Pniewach, bo na to zasługuje najlepsza publiczność w Futsal Ekstraklasie.

O co walczycie w tym sezonie? W tej chwili znajdujecie się na granicy grup mistrzowskiej i spadkowej z taką sama liczbą punktów jak MOKS Białystok...

- Cel jest jeden, jak zresztą u większości zespołów, awansować do najlepszej szóstki. Bardzo ważne będą dla nas dwa najbliższe spotkania, czyli  AZS UG i tydzień później w Białymstoku. Walka zapewne jak w ubiegłym sezonie toczyć się będzie do ostatniej kolejki, wówczas przegraliśmy na finiszu, może teraz los się odmieni ? Nie zapominamy też o rozgrywkach Pucharu Polski, w środę 14 marca czeka nas wyjazdowe spotkanie w Łodzi z SAN AZS, które zadecyduje o tym kto zagra w Final Four. Chcielibyśmy się zatem pokazać z dobrej strony także w tych rozgrywkach.

17. kolejka Futsal Ekstraklasy: Red Dragons Pniewy - AZS UG Gdańsk

Sobota, 10 marzec 2018. godzina 18.00, Pniewy

Sponsor główny:Sponsor główny:

Partnerzy:

Patroni medialni:

Partner techniczny

design by Światło.Cień 2012
 NFL Jerseys Free Shipping