Aktualności » Skuteczna pogoń Akademików i remis z Red Dragons

Skuteczna pogoń Akademików i remis z Red Dragons

W ostatnich spotkaniach Akademicy w samych końcówkach spotkań wypuszczali pewne zdawałoby się punkty z rąk, tym razem sami dzięki skutecznemu pościgowi odebrali je rywalom. W Pniewach AZS UG zremisował z miejscowymi Red Dragons 4:4, mimo, że po 28 minutach gry przegrywał już 1:4.

Warto wspomnieć, że do Gdańskiej bramki po wyleczeniu kontuzji powrócił Jacek Burglin, który nie występował aż od meczu ze Słomnikami, rozegranego jeszcze jesienią 2017 roku.

Od samego początku spotkania optyczną przewagę posiadali gospodarze, a większość akcji toczyła się raczej na połowie obronnej gdańszczan, Przewagę Red Dragons udokumentowali po 9 minutach gry, od razu…trzema trafieniami, uzyskanymi na przestrzeni czterech minut. Drużyna z Pniew prowadziła więc 3:0, ale w końcówce pierwszej połowy przycisnęli nieco Akademicy. Zaowocowało to przekroczeniem liczby dopuszczalnych przewinień ze strony miejscowych, więc sędzia podyktował rzut karny przedłużony. Mikołaj Kreft wziął potężny rozbieg, ale uderzył precyzyjnie, a nie siłowo, i do szatni na przerwę zawodnicy obu ekip schodzili przy rezultacie 3:1.

Kolejne gole zaczęły padać dopiero, gdy zegar wskazywał prawie pół godziny gry. Najpierw gospodarze wyszli z kontrą i ponownie wyszli na trzybramkowe prowadzenie.

Reakcja gdańszczan była natychmiastowa i już kilkadziesiąt sekund później część strat odrobił Piotr Wardowski. Niespełna minutę później Mateusz Osiński zdobył trafienie kontaktowe po asyście Tomasza Poźniaka. Do wyrównania na nieco ponad trzy minuty przed końcem spotkania doprowadził Mikołaj Kreft, po raz drugi tego dnia wpisując się na listę strzelców. Ponownie piłkę świetnie zgrał w tej sytuacji Tomasz Poźniak, notując kolejną asystę. Więcej goli w tym meczu już nie padło, a Akademicy ponownie pokazali, że potrafią punktować i walczyć do końca. To dobry prognostyk przed meczem z Rekordem.

 

17. kolejka Futsal Ekstraklasy: Red Dragons Pniewy – AZS UG Gdańsk 4:4 (3:1)

Bramki:

1:0 Mateusz Kostecki 9:24

2:0 Piotr Błaszyk 12:58

3:0 Patryk Hoły 13:12

3:1 Mikołaj Kreft 17:44

4:1 Mateusz Kostecki 32:16

4:2 Piotr Wardowski 32:45

4:3 Mateusz Osiński 33:25

4:4 Mikołaj Kreft 36:21

Składy drużyn:
Red Dragons Pniewy: Szymon Piasek (2), Adam Wachoński (7), Mateusz Kostecki (8), Łukasz Frajtag (10), Adrian Skrzypek (11), Dominik Solecki (12), Patryk Hoły (13), Oskar Stankowiak (16), Kamil Kijak (21), Jakub Budych (22), Piotr Błaszyk (23), Rafał Roj (64), Roman Vakhula (88)
AZS UG Gdańsk: Mateusz Osiński (5), Mikołaj Kreft (7), Maciej Osłowski (8), Mateusz Wesserling (10), Wojciech Pawicki (11), Tomasz Poźniak (12), Michał Horbacz (13), Piotr Wardowski (17), Jakub Domżalski (20), Jacek Burglin (21), Michał Wiśniewski (27), Kacper Sasiak (31)

 

Sponsor główny:Sponsor główny:

Partnerzy:

Patroni medialni:

Partner techniczny

design by Światło.Cień 2012
 NFL Jerseys Free Shipping