Aktualności » Smutna niespodzianka w Kartuzach

Smutna niespodzianka w Kartuzach

Futsaliści AZS UG nie powtórzą wyniku sprzed roku, kiedy to dotarli aż do ćwierćfinału Halowego Pucharu Polski. Tym razem Akademicy już w 1/16 finału po dramatycznym spotkaniu w Kiełpinie ulegli drużynie FC Kartuzy 5:6 (4:2).

Spotkanie rozpoczęło się „zgodnie z planem” i w 8 minucie, po golach Macieja Osłowskiego, Mateusza Osłowskiego i Wojciecha Pawickiego gdańszczanie prowadzili 3:0. Goście odpowiedzieli dwoma trafieniami, ale wynik na 4:2 do przerwy dla AZS ustalił Jakub Domżalski. Nikt w ekipie gości nie spodziewał się tego, co stało się po przerwie.

– Trzeba przyznać, że gospodarze w drugiej połowie zagrali naprawdę świetne zawody i tylko mogę im pogratulować. To nie jest tak, że my przegraliśmy ten mecz, tylko oni wywalczyli sobie awans do kolejnej rundy – mówił już dzień po spotkaniu, na spokojnie, grający trener AZS Wojciech Pawicki.

W 26 minucie miejscowi zdobyli bramkę kontaktową, ale w 31 sytuację sam na sam z bramkarzem Kartuz wykorzystał Tomasz Poźniak. Ostatnie 10 minut gry w wykonaniu gospodarzy było jednak piorunujące. Kilkadziesiąt sekund później strzałem w samo okienko popisał się Michał Klaman, a na niespełna dwie minuty przed końcem doszło do wyrównania. 20 sekund przed końcem meczu w zamieszaniu podbramkowym piłkę do bramki Kacpra Sasiaka skierował Jakub Kąkol i niespodzianka stała się faktem. W 1/16 Halowego Pucharu Polski zagra drużyna Futsal Club Kartuzy.

1/16 finału Halowego Pucharu Polski: FC Kartuzy – AZS UG Gdańsk 6:5 (2:4)

Bramki:
0:1 Osłowski (3.)
0:2 Osiński (7.)
0:3 Pawicki (8.)
1:3 Kąkol (11.)
2:3 Ustowski (18.)
2:4 Domżalski (19.)
3:4 Groth (26.)
3:5 Poźniak (31.)
4:5 Klaman (32.)
5:5 Wróbel (39.)
6:5 Kąkol (40.).

FC Kartuzy: Piotr Kąkol, Kajetan Pytka – Błażej Wróbel, Bartłomiej Węsiora, Sylwester Bielicki, Jakub Kąkol oraz Sebastian Hinca, Daniel Groth, Michał Klaman, Łukasz Kitowski, Filip Ustowski, Daniel Radomski, Patryk Stalka, Paweł Piór.

AZS UG: Kacper Sasiak – Mateusz Osiński, Wojciech Pawicli, Micha Horbacz, Michał Wiśniewski oraz Mikołaj Kreft, Maciej Osłowski, Mateusz Wesserling, Tomasz Poźniak, Piotr Wardowski, Jakub Domżalski.

Sponsor główny:Sponsor główny:

Partnerzy:

Patroni medialni:

Partner techniczny

design by Światło.Cień 2012
 NFL Jerseys Free Shipping