Aktualności » „Telewizyjny” mecz z MOKS

„Telewizyjny” mecz z MOKS

Mecz AZS UG z MOKS Białystok będzie ostatnim, jaki w roli gospodarzy rozegrają Akademicy w sezonie regularnym rozgrywek Futsal Ekstraklasy. Gdańszczanie walczą o dodatkowy mecz przed własną publicznością w rundzie finałowej, goście liczą na cud, ponieważ mają jeszcze matematyczne szanse, żeby rzutem na taśmę wskoczyć do górnej połówki tabeli. Najprawdopodobniej jednak oba zespoły zmierzą się ze sobą w trwającym sezonie raz jeszcze.

Póki co czekają nas spore emocje na zakończenie 21. serii gier, a transmisja w SportKlubie dodatkowo podniesie prestiż spotkania. Tradycyjnie przed meczem zasięgnęliśmy języka w obozie rywali – na nasze pytania odpowiedział grający trener MOKS, Adrian Citko.

To Wasz premierowy sezon w Futsal Ekstraklasie, na dwie kolejki przed końcem wciąż macie jeszcze matematyczne szanse na grupę mistrzowską - wierzycie jeszcze w to?

Nadzieja zawsze umiera ostatnia, póki mamy matematyczne szanse, zrobimy co się da, żeby znaleźć się w najlepszej szóstce.

Generalnie rzecz ujmując - lepiej spisujecie się na wyjazdach niż w meczach u siebie - z czego to wynika?

Szczerze mówiąc nie wiem, dlaczego tak się dzieje. Moim zdaniem potrzebujemy jednego meczu, żeby się przełamać – wierzę, że nasza hala jeszcze stanie się naszą twierdzą.

Mecz w Gdańsku traktujecie jako początek rywalizacji w grupie spadkowej, czy uznajecie zasadę "póki piłka w grze" ? 

Zdecydowanie tak, Futsal nie takie rzeczy już widział, dlatego póki piłka w grze, wierzymy i zrobimy co się da, żeby awansować do najlepszej szóstki.

Pod względem zdobytych bramek zajmujecie trzecią pozycję w Ekstraklasie - czy ofensywa to Wasza największa siła?

To tylko pokazuje potencjał tej drużyny. Każdy mecz procentuje na naszą korzyść, dlatego wierzę, że nie tylko atak, ale i ofensywa z czasem stanie się naszą mocną stroną.

Poniedziałkowy mecz z UG będzie pokazywany na antenie SportKlubu - czy to stanowi dla Was dodatkową motywację, czy nie będzie miało wpływu na grę?

To na pewno jest dodatkowa motywacja i bardzo fajna sprawa. Po to się trenuje, żeby móc się pokazać szerszej publiczności. Historia pokazuje, że mecze telewizyjne z naszym udziałem są pełne emocji i mam nadzieję, ze tak samo będzie tym razem!

 

21. kolejka Futsal Ekstraklasy: AZS UG Gdańsk – MOKS Białystok

Poniedziałek, 16.04.2018, godzina 20, Hala Sportowo-widowiskowa AWFiS Gdańsk, transmisja SportKlub Polska

najbliższy mecz


Pogoń'04 Szczecin- AZS UG
Szczecin
13.05.2018

ostatnie spotkanie


AZS UG - MOKS Białystok
4 : 2

Sponsor główny:Sponsor główny:

Partnerzy:

Patroni medialni:

Partner techniczny

design by Światło.Cień 2012