Aktualności » Utrzymać ósmą pozycję w tabeli

Utrzymać ósmą pozycję w tabeli

Wyjazdowym meczem z Gattą w Zduńskiej Woli futsaliści AZS UG zakończą dziś sezon zasadniczy rozgrywek Ekstraklasy Futsalu. Konfrontacja z aktualnym wicemistrzem Polski i wiceliderem tabeli na pewno nie będzie łatwa, ale jest o co grać!

Stawka jest zresztą niebagatelna dla obu zespołów. Faworytem bez wątpienia będzie zespół ze Zduńskiej Woli, który musi wygrać, żeby być pewnym utrzymania drugiej pozycji w tabeli i płynących z tego profitów w postaci korzystnego terminarza w rundzie finałowej Ekstraklasy. Brak kompletu punktów może oznaczać utratę pozycji wicelidera kosztem FC Toruń. Dodatkowo – biorąc pod uwagę fakt, że po tej kolejce dorobek punktowy zostanie podzielony na pół – zespół walczy o dwa oczka.

O co walczyć mają także Akademicy. Tak jak Gatta w grupie mistrzowskiej, tak oni w grupie spadkowej chcą obronić drugie miejsce przed podziałem punktów. Dla nich ten mecz jest również spotkaniem o dwa oczka po podziale dorobku. Szansę na wyprzedzenie AZS na finiszu rozgrywek sezonu zasadniczego ma Pogoń Szczecin – oba zespoły mają tyle samo punktów po 21 kolejkach.

W Gdańsku, na zakończenie pierwszej rundy zmagań, oba zespoły stoczyły bardzo ciekawy pojedynek, zakończony zwycięstwem przyjezdnych 5:3. Aktualnie drużyna ze Zduńskiej Woli ma za sobą dwa przegrane mecze, ale jeden z wyników, 2:3 z Rekordem ujmy na pewno nie przynosi, wręcz przeciwnie – świadczy o wysokiej formie drużyny. Akademicy nie mają jednak nic do stracenia i postarają się wywieźć z trudnego terenu korzystny rezultat.

 

22. kolejka Futsal Ekstraklasy: Gatta Active Zduńska Wola – AZS UG Gdańsk
Sobota, 21.04.2018 | godzina 18:00 | Zduńska Wola

najbliższy mecz


Pogoń'04 Szczecin- AZS UG
Szczecin
13.05.2018

ostatnie spotkanie


AZS UG - MOKS Białystok
4 : 2

Sponsor główny:Sponsor główny:

Partnerzy:

Patroni medialni:

Partner techniczny

design by Światło.Cień 2012