Aktualności » W Szczecinie o spokój

W Szczecinie o spokój

Akademicy meczem z Pogonią w Szczecinie mogą w praktyce zamknąć ten sezon i osiągnąć swój cel. W tym momencie jest to utrzymanie się w Ekstraklasie bez konieczności rozgrywania barażów. Zwycięstwo z Portowcami zapewni im to na dwie kolejki przed końcem sezonu. Podział punktów również może okazać się wystarczający.  Ponieważ AZS UG ma jeszcze przed sobą pewny komplet punktów w meczu z wycofanymi z rozgrywek Słomnikami, można gdańszczanom dopisać do bilansu ligowego 3 punkty. Dzięki temu w praktyce jest w tabeli wyżej, niż dzisiejszy rywal. Nie oznacza to jednak, że do Szczecina Akademicy jadą pewni swego – oba mecze między tymi drużynami w bieżących rozgrywkach były bardzo dramatyczne.

W pierwszej rundzie podopieczni Wojciecha Pawickiego na wyjeździe wykazali się wyjątkową skutecznością, a w wywiezieniu kompletu punktów z trudnego terenu bez wątpienia pomógł świetnie dysponowany tego dnia Jacek Burglin. UG wygrało wówczas 4:3.

Portowcy zdołali się natomiast zrewanżować w meczu na AWFiS. Co prawda po 36 minutach gospodarz prowadzili już 5:2, ale końcówka należała do zespołu ze Szczecina, którzy rzutem na taśmę wyszarpali komplet punktów. W dzisiejszym spotkaniu każde oczko i każdy gol może być na wagę utrzymania. A w barażach nie chcemy już grać – graliśmy już w poprzednim sezonie i to nam wystarczy.

Pogoń 04 Szczecin, 16 punktów, bramki 65:107

AZS UG Gdańsk, 14 punktów, bramki 82-106

Najlepsi strzelcy: Tomasz Poźniak (AZS UG, 15), Mateusz Jakubiak (Pogoń 04, 14), Artur Jurczak (Pogoń 04, 11), Maciej Osłowski (AZS UG, 9),

Poprzednie spotkania:

Pogoń 04 Szczecin – AZS UG Gdańsk 3:4
AZS UG Gdańsk – Pogoń 04 Szczecin 5:6

25. kolejka Futsal Ekstraklasy: Pogoń 04 Szczecin – AZS UG Gdańsk

Niedziela, 13 maj 2018 roku, godzina 17.30, Szczecin

najbliższy mecz


Pogoń'04 Szczecin- AZS UG
Szczecin
13.05.2018

ostatnie spotkanie


AZS UG - MOKS Białystok
4 : 2

Sponsor główny:Sponsor główny:

Partnerzy:

Patroni medialni:

Partner techniczny

design by Światło.Cień 2012