Cheap Jerseys Usa Wojciech Pawicki: Naszym atutem ma być spryt | AZS Futsal

Aktualności » Wojciech Pawicki: Naszym atutem ma być spryt

Wojciech Pawicki: Naszym atutem ma być spryt

Do rozpoczęcia sezonu w Futsal Ekstraklasie pozostały już niespełna 3 tygodnie. Zespół AZS UG jest już skompletowany i jeśli dojdzie jeszcze do jakichś zmian, to co najwyżej kosmetycznych. O nadchodzących rozgrywkach krajowej elity rozmawialiśmy z grającym trenerem Akademików, Wojtkiem Pawickim.

W porównaniu z końcówką poprzedniego sezonu kadra pierwszego zespołu uległa zmianie. Kogo w nowym sezonie zobaczymy w barwach AZS UG?

- Dołączyli do nas zawodnicy Politechniki Gdańskiej plus jeden z piłkarzy, który wcześniej nie grał w hali. Z Lęborka wrócił do nas Mateusz Wesserling.

Nagrywasz sparingi na wideo, analizujesz je. W jakim celu? 

- Wprowadzamy nowy element w grze obronnej, chcę to najpierw sprawdzić, a potem zweryfikować, dodatkowo jeszcze trenujemy 2-3 kwestie taktyczne, bieganie w formacjach, trochę przemyconych z kadry założeń, które chciałbym wdrożyć. Docelowo mamy być mniej narażeni na kontry podczas rozegrania piłki. Jak na razie pracujemy nad tym, z różnym skutkiem. Nie będę się przy tych założeniach upierał za wszelką cenę, zobaczymy co z tego wyjdzie pod koniec przygotowań.

 Jak będą wyglądały ostatnie dni przed rozpoczęciem ligi?

Szlifujemy grę. Są obawy, że brakuje nam nieco siły, większość z nas jest niewielkiego wzrostu, nie wiem, czy fizycznie nie będziemy nieco odbiegać od reszty stawki. Takie na przykład Katowice to same byki, wielkie chłopy. Chcę , żeby naszym atutem był spryt, waleczność i mobilność , szybkie granie piłką. Wydaje mi się, że z meczu na mecz wygląda to lepiej, w poszczególnych sparingach było to widać, chociaż rywale w każdym z tych spotkań grali inaczej. Kartuzy na przykład cofnęły się, nie podeszły z pressingiem. Z takimi gra się najgorzej.

 Widać postęp w grze?

Były momenty dobrej gry i chcemy, żeby było ich jak najwięcej. Chcemy grać z piwotami, są Cyman i Poźniak, szkoda trochę, że Urtnowski odszedł, przydałby się, Będę musiał rzeźbić z tego co mam.

najbliższy mecz


Pogoń'04 Szczecin- AZS UG
Szczecin
13.05.2018

ostatnie spotkanie


AZS UG - MOKS Białystok
4 : 2

Sponsor główny:Sponsor główny:

Partnerzy:

Patroni medialni:

Partner techniczny

design by Światło.Cień 2012
 NFL Jerseys Free Shipping