Aktualności » Wygrać najważniejsze Akademickie Derby

Wygrać najważniejsze Akademickie Derby

W czwartek, 3 maja futsaliści AZS UG meczem z AZS UŚ rozpoczną zmagania w rundzie finałowej Futsal Ekstraklasy. To będą trzecie w tym sezonie Akademickie Derby rozgrywek krajowej elity. I patrząc na aktualną sytuację obu zespołów w tabeli – najważniejsze.

Oba spotkania drużyn uniwersytetów Gdańskiego i Śląskiego były bardzo zacięte. W obu nieznacznie wygrali futsaliści z Katowic: na własnym parkiecie 4:2, natomiast przed gdańską publicznością 6:5 po dramatycznej końcówce. Po podziale tabeli i dorobku punktowego ekipy zrównały się liczbą oczek i mają ich aktualnie po 10 na koncie. Dla obu więc ten mecz będzie niezwykle istotny.

Dla naszych czwartkowych rywali bieżący sezon nie należy do najbardziej udanych, częściej zawodzili niż pozytywnie zaskakiwali, ale w najtrudniejszych momentach sezonu ... trafiali na gdańszczan i potrafili odnieść zwycięstwo. Po ostatnich Akademickich Derbach przez kilka następnych kolejek zespół UŚ nie potrafił wygrać i przełamał się dopiero na finiszu rundy zasadniczej, wygrywając z Pogonią aż 5:0. Gospodarze postarają się, zgodnie z powiedzeniem „do trzech razy sztuka”, wygrać ten mecz. Komplet punktów nie tylko znacznie poprawiłby sytuację Akademików z Gdańska przed finiszem sezonu, ale i znacznie przybliżył ich do celu na ten sezon, czyli utrzymania się w Ekstraklasie.

AZS UG Gdańsk: 20 punktów, bilans 6-2-14, bramki 73:99

AZS UŚ Katowice: 19 punktów, bilans 5-4-13, bramki 56:80

Najlepsi strzelcy: Tomasz Poźniak (13, UG), Tomasz Szczurek (10, UŚ), Maciej Osłowski (9, UG), Jędrzej Jasiński (8, UŚ), Mikołaj Kreft (7, UG)

Poprzednie mecze:

AZS UŚ – AZS UG 4:2 (30 październik 2017, 5 kolejka)

AZS UG – AZS UŚ 5:6 ( 3 marca 2018, 16 kolejka)

 

Mecz 23. kolejki Futsal Ekstraklasy: AZS UG Gdańsk – AZS UŚ Katowice

Czwartek, 3 maja 2018, godzina 18:00, Hala AWFiS Gdańsk

najbliższy mecz


Pogoń'04 Szczecin- AZS UG
Szczecin
13.05.2018

ostatnie spotkanie


AZS UG - MOKS Białystok
4 : 2

Sponsor główny:Sponsor główny:

Partnerzy:

Patroni medialni:

Partner techniczny

design by Światło.Cień 2012