Aktualności » Zrewanżować się w starciu beniaminków

Zrewanżować się w starciu beniaminków

3 punkty i rewanż na drugim beniaminku Futsal Ekstraklasy, a to wszystko na oczach tysięcy telewidzów TVP Sport. Taki jest cel Akademików na spotkanie 13. kolejki FE przeciwko MKF Solne Miasto Wieliczka.

W drugiej kolejce trwającego sezonu AZS UG uległ w Wieliczce miejscowemu MKF 3:5. Na własnym parkiecie Akademicy na pewno powalczą o zwycięstwo, tym bardziej, że po niezłym początku rozgrywek drugi z beniaminków wyraźnie spuścił z tonu. Na pytania na temat sytuacji w drużynie Solnego Miasta odpowiedział nam prezes klubu, Mariusz Leśniak.

10 punktów w 12 meczach - czy jesteście zadowoleni ze swojej dotychczasowej postawy w meczach Ekstraklasy Futsalu?

Całościowo na pewno zadowoleni być nie możemy. Nie ukrywam, że liczyliśmy na lepszą zdobycz punktową po pierwszej rundzie... Początek rozgrywek był obiecujący. Były punkty, a i gra w przegranych spotkaniach mogła się podobać. Ostatnie mecze wyglądają już niestety gorzej, zarówno jeśli chodzi o punkty jak i grę.

Przystosowaliście się już do warunków i poziomu gry w Ekstraklasie, zapłaciliście już przysłowiowe "frycowe"? 

Brakuje nam doświadczenia i ogrania w lidze, co jest widoczne w spotkaniach z czołowymi drużynami Futsal Ekstraklasy. Przeskok między I PLF a Ekstraklasą jest duży i to co wystarczało do wywalczenia awansu tu okazuje się niewystarczające. Obiecujący jest progres w grze młodych chłopaków, którzy radzą sobie coraz lepiej. To w połączeniu z doświadczeniem kilku starszych zawodników powinno zaprocentować.

Rundę rewanżową rozpoczęliście od porażki 3:7 z Pogonią Szczecin. Jak wyglądało to spotkanie?

Pogoń była w tym spotkaniu drużyną lepszą, kontrolującą wydarzenia na parkiecie. Z naszej perspektywy szkoda początkowych fragmentów gry, gdzie mieliśmy swoje okazje na otwarcie wyniku i dobre wejście w mecz. Dwie bramki zdobyte przez gości w krótkim odstępie czasu pozwoliły Im kontrolować mecz, a nam brakło pomysłu na odwrócenie losów spotkania.

Na zakończenie 13 kolejki, w Gdańsku, w meczu telewizyjnym, zmierzycie się z AZS UG. Pierwszą konfrontację beniaminków w tym sezonie wygraliście. Czy liczycie na kolejny komplet punktów?

Na każdy mecz trzeba wychodzić z nastawieniem i chęcią zwycięstwa. Nie inaczej będzie w tym przypadku, jednak mamy świadomość że będzie to dla nas ciężkie spotkanie. Nie ma co wracać do pierwszego starcia, bo oba zespoły są obecnie w innym miejscu i walczą o inne cele. Transmisja telewizyjna sprawia, że chyba nikogo w obu drużynach dodatkowo motywować nie trzeba.

Jaka jest sytuacja kadrowa klubu i jakie nastroje panują w drużynie?

Kadra nie zmieniła się wiele w porównaniu z tym jak zaczynaliśmy sezon. Odeszło dwóch zawodników, którzy dostawali mało szans, a w ich miejsce pozyskaliśmy zdolnego młodzieżowca z BSF-u Bochnia- Daniela Bukowca. Być może uda się jeszcze potwierdzić do gry doświadczonego bramkarza.

Mimo nie najlepszych ostatnio wyników atmosfera w drużynie jest dobra. Wiemy co chcemy osiągnąć i chcemy do tego dążyć każdym kolejnym spotkaniem. Motywacji i chęci osiągnięcia celu z pewnością nam nie zabraknie.

 13. kolejka Futsal Ekstraklasy: AZS UG Gdańsk - MKF Solne Miasto Wieliczka
Poniedziałek, 16 stycznia, godzina 18,30, Hala Widowiskowo-Sportowa AWFiS

najbliższy mecz


Pogoń'04 Szczecin- AZS UG
Szczecin
13.05.2018

ostatnie spotkanie


AZS UG - MOKS Białystok
4 : 2

Sponsor główny:Sponsor główny:

Partnerzy:

Patroni medialni:

Partner techniczny

design by Światło.Cień 2012