Aktualności » Zwycięski sparing z Kartuzami

Zwycięski sparing z Kartuzami

Akademicy w przedsezonowym sparingu zmierzyli się w hali AWFiS z beniaminkiem I ligi futsalu, zespołem z Kartuz. Mimo dobrej postawy gości w pierwszej połowie meczu to UG wygrało to spotkanie, 6:3.

Mecz z pierwszoligowcem otworzył już po 50 sekundach gry Mateusz Osiński, wykorzystując pasywną postawę obrony rywali. Goście nie poczuli się jednak zbici z tropu. W biegiem czasu mecz się wyrównał, a coraz więcej błędów w defensywie zaczęli popełniać gdańszczanie. Zespół z Kartuz wykorzystywał je bezlitośnie, trafiając w 7, 12 i 14 minucie. Stratę przed przerwą zdołał jeszcze zniwelować Michał Olszewski. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:3.

- Nie wyszliśmy na parkiet odpowiednio skoncentrowani, bez należytej agresji, nie tak, jak chciałby tego trener. I zespół przeciwny to wykorzystał. Po przerwie musieliśmy zagrać inaczej - mówił po spotkaniu zawodnik AZS UG, Michał Horbacz.

Do wyrównania doszło 3 minuty po wznowieniu gry, kiedy z ostrego konta przy dalszym słupku piłkę zmieścił Mikołaj Kreft. Chwilę później gola kuriozum strzelili Akademicy, chociaż łatwiej byłoby napisać, że zdobył ją fatalną interwencją bramkarz gości.

Po połowie godziny gry było już 5:3. Strzał Wojciecha Pawickiego przełamał ręce bramkarza gości, a piłkę, nieuchronnie zmierzającą do bramki dobił jeszcze, być może już zza linii bramkowej, Osiński. W 36 minuty gola z najbliższej odległości zdobył Mateusz Cyman. Kilkadziesiąt sekund później drużyna z Kartuz nie wykorzystała rzutu karnego przedłużonego. Następnie bramkarz AZS Mateusz Bucholc sfaulował wychodzącego na czystą pozycję napastnika gości, ale zrehabilitował się broniąc rzut karny. Ostatni rzut karny przedłużony za gradację fauli podyktowany został 15 sekund przed końcem spotkania, ale wynik nie uległ zmianie. Zespół UG wygrał 6:3.

- Cały czas się zgrywamy, uczymy nowego ustawienia w obronie i nie zawsze to wychodzi jak trzeba. Po przerwie zagraliśmy jednak bardziej zmobilizowani, z większą determinacją i to miało swoje odzwierciedlenie w wyniku - podsumował spotkanie Michał Horbacz.

Wszystko wskazuje na to, że następnym sparingowym rywalem Akademików będzie w przyszłym tygodniu zespół Politechniki Gdańsk.